X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
 

מטיילים באירופה

ישראלים מטיילים באירופה

מטיילים באירופה - אירופה היא יבשת מעורבת של עמים ותרבויות, הצרפתים, הגרמנים, ההולנדים, האנגלים הם חלק קטן מרשימת העמים הארוכה שמצאה את מקום מושבה באירופה, ישראלים מפוזרים באירופה בין המדינות כאשר חלקם הגדול נמצא בבריטניה, צרפת וגרמניה, ההיסטוריה של אירופה עשירה מאות, ארמונות ומצודות ונופים מרהיבים, כאן תוכל לקרוא על מקומות יפים באירופה. 

יבשת אירופה

אירופה היא יבשת הממוקמת בחצי הכדור הצפוני בחלקו המערבי של הלוח האירואסיתי. היא גובלת מצפון באוקיינוס הקרח הצפוני, באוקיינוס האטלנטי ממערב, בהרי אורל והים הכספי ממזרח ובים התיכון והים השחור בדרום. היבשת מורכבת מ-50 מדינות ומשתרעת על פני כ-10,180,000 ק"מ. שטחה באופן יחסי אינו גדול אך אוכלוסייתה היא השלישית בגדולה ומונה כ-731 מיליון תושבים.

יבשת אירופה מהווה מוקד משיכה לתיירים בשל המורשת ההיסטורית והתרבותית שנשתמרה, הגבולות הפתוחים, המרחקים שאינם גדולים בין המדינות והמערכת התחבורתית המפותחת, כאשר מדינות בה מובילות ברשימת המדינות המתוירות ביותר בעולם. מבניה הגאוגרפי מגוון וכולל רכסי הרים גבוהים, עמקים וכן נהרות רחבים, יערות ואגמים ומופיעים בה כמעט כל סוגי האקלים.

מטיילים באירופה

מידי שנה מאות מיליונים של תיירים פוקדים את אירופה ומבקרים בעריה השונות. חלקם בוחר להתמקד בעיר מרכזית, אזור או מחוז ואחרים בוחרים לעשות טיולי כוכב או לבקר במספר ארצות הסמוכות זו לזו.

ללא קשר ליעד שבחרתם לבקר באירופה מומלץ מאוד להתכונן לחופשה ולתכנן מסלולים מראש. כך תוכלו לנצל את הזמן ביעילות ולחסוך כסף. אנו ממליצים לבקר באתר הפורטל של אירופה . פורטל מקיף בו תמצאו מידע תיירותי שימושי שיעזור לכם לתכנן את הטיול באירופה ביותר מ-30 יעידים שונים.

היסטוריה

במהלך ההיסטוריה ניתן לזהות שתי תרבויות מפותחות ועיקריות אשר הטביעו את חותמן על היבשת, אלו הן התרבות היוונית והרומית אשר היוו תשתית ויסוד, יצרו ועיצבו את אירופה והתרבות הקלאסית וכן הנחילו לעולם את ראשית הפילוסופיה, המדע המודרני, האומנות, האדריכלות ועוד. עוד תרבות חשובה שהתפתחה בתקופת ימי הביניים משבטים שהתאחדו באי הבריטי הפכה למדינה הקרויה אנגליה בשנת 927.

בתקופה זו ולאורך שנים רבות אירופה התאפיינה בבתי מלוכה וקיסרויות כאשר אחת מהן בצרפת ובראשה עמד נפוליאון בונפרטה. שתי מלחמות עולם הביאו לחורבנה ועיצבו מחדש את ההיסטוריה והתפתחותה של היבשת בעידן המודרני כמו גם נפילת הגוש הקומוניסטי. החל משנות ה-90 תהליכים דמוקרטים וגלויי הבשילו והגיעו לשיאם בשנת 1993 בהקמת האיחוד האירופי אשר הנחיל מדיניות של גבולות פתוחים  ומטבע אחיד- האירו.

תרבות וארכיטקטורה

אירופה תרמה לעולם מורשת היסטורית ותרבותית עשירה ומפותחת. החל מיוון העתיקה אשר הנחילה יסודות לדמוקרטיה לחינוך ולפילוסופיה וכן למדע ולאומנות. אחריה קמה האימפריה הרומית אשר כמה מהמבנים הארכיטקטוניים הידועים והמרשימים בעולם נבנו בתקופתה דוגמת הקולוסיאום והפנתאון הרומיים. באירופה הוכרו קרוב ל-500 אתרי מורשת עולמית כאשר איטליה ניצבת בראש הרשימה.

בתקופת ימי הביניים, בערים המרכזיות שלטו בתי מלוכה, דוכסים ונסיכים אשר התאפיינו בבניית ארמונות מפוארים, בתי אופרה מרשימים וכן תיאטראות אשר חלקם נשתמרו ומציגים יכולות וסגנונות ארכיטקטוניים מרשימים וניתן לבקר בהם כיום.

אירופה הכירה לעולם את המוסיקה הקלאסית והאופרה. תרומתה של אירופה לאומנות עצום וניתן למצוא בה כמה מאוצרות ויצירות האומנות החשובים בהיסטוריה, רבים מהם שרידים מתקופת הרנסנס העשירה ביצירות ומבנים קלאסיים.

מבנה גיאוגרפי

אירופה נמצאת בחלקו במערבי של הגוש האירואסיאתי ומוקפת משלושה צדדים בים ואוקיינוס אשר עיצבו את כלכלתה והופכים אותה למוקד תיירותי. מבניה הטופוגרפי של אירופה מגוון כאשר הרכס הגבוה בחלקה המזרחי הוא הר אלברוס ברוסיה המתנשא לגובה של 5,642 מטרים ובחלקה המערבי המון בלאן - חלק מהאלפים הצרפתיים-איטלקיים המגיע לגובה של 4,807 מטר.

רכסי הרים אדירים חוצים אותה ממזרח למערב ביניהם הרי הפירנאים, האלפים והקרפטים, אלה מהווים אתרי תיירות מרכזיים ומציעים נופים עוצרי נשימה, אתרי סקי ועיירות נופש.

בחלקה הצפוני של אירופה ניתן למצוא מישורים אדירים דוגמת ארצות השפלה ובהם זורמים נהרות גדולים: הוולגה במזרחה, הדנובה במרכזה והריין במערבה, באזורי המישור והנהרות מרוכזת רובה של אוכלוסיית היבשת.

המומלצים שלנו
פראג - מטיילים בפראג
תכנון טיול באיטליה
מצודת הדייגים של בודפשט
לונדון - מטיילים בלונדון
זלצבורג - מטיילים בזלצבורג
וינה - מטיילים בוינה
טירול - מטיילים בטירול