X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
 

אוסטריה - מטיילים באוסטריה

ארץ של טבע פראי, תרבות וקולינריה

אוסטריה היא אחת המדינות המשופעות בטבע עשיר הכולל אגמים רבים, יערות מוריקים, פסגות הרים מושלגות ומפלים שוצפים. מלבד מתנת הטבע מפורסמת אוסטריה בתרבות והיסטוריה עשירות ומפותחות הבאות לידי ביטוי בארמונות, טירות מפוארות ובתי אופרה מהידועים באירופה.

אזור אהוב על מטיילים

יתרון חשוב שהופך את האזור לאהובה על המטיילים באוסטריה הוא בכך שזוהי מדינה קטנה יחסית שמרחקי הנסיעה בה אינם גדולים, אוסטריה משתרעת ממזרח למערב על פני 560 קילומטרים ומדרום לצפון לאורך 280 ק"מ ומספר תושביה כשמונה מיליון. עיר הבירה היא וינה העשירה במוסדות תרבות וכמובן בשניצל הווינאי המפורסם. חבלי ארץ ידועים ויפים הינם זלצבורג וטירול הכוללים עיירות נופש ציוריות, אתרי סקי ואתרי טבע עוצרי נשימה. למידע מורחב על אוסטריה מומלץ לבקר באתר אוסטריה למטייל הישראלי.

תרבות באוסטריה

אוסטריה טומנת בחובה תרבות עשירה ומגוונת אשר הפכה לשם דבר באירופה ובעולם. במהלך התחדשות אומנותית ותרבותית אשר התפתחה במאות ה-18 וה-19 פעלו במדינה ובעיר וינה אישים רבי מעלה ביניהם פרויד, יונג, הרצל ובובר.

אוסטריה היוותה אכסניה מפוארת למוסיקה הקלאסית והצמיחה מלחינים דגולים כמו מוצארט, ברהמס, היידן, בטהובן ושוברט. גם כיום אוסטריה ידועה במסורות מוזיקליות, קולינריות וארכיטקטוניות עשירות ומפותחות.

קולינריה באוסטריה

המטבח האוסטרי הושפע משכניו המטבח הצ'כי, ההונגרי והגרמני והתעצב בימי האימפריה האוסטרו-הונגרית. חבלי ארץ שונים מציעים ומתאפיינים במטבחים מקומיים. המאכלים הידועים כוללים בראש ובראשונה את השניצל הווינאי (שמקורו דווקא במילאנו איטליה), גולאש והתבשיל הלאומי בשר בקר מבושל מוגש עם חזרת - Tafelspitz.

אוסטריה מפורסמת בעוגות מצוינות ביניהן פאי תפוחים, עוגות שוקולד והשטרודל. גם בתי הקפה באוסטריה ובמיוחד בווינה הנחשבת לבירת הקפה העולמית ידועים ושמם הולך לפניהם, בכל פינת רחוב ניתן למצוא בית קפה בעל מסורת והיסטוריה המציע קפה איכותי במיוחד לצד מבחר עוגות כאשר המתכונים נשמרים בסוד מאות בשנים.

מבנה גאוגרפי

אוסטריה ממוקמת במרכז אירופה, גובלת בשמונה מדינות ואין לה מוצא לים. המדינה מחולקת לתשעה מחוזות: זלצבורג, טירול, סטיריה, קרינתיה, בורגנלנד, אוסטריה התחתונה, אוסטריה העליונה וורארלברג ווינה.

נופיה של אוסטריה מתאפיינים בהרריות כאשר האלפים משתרעים על פני 75 אחוזים משטח המדינה. פסגות ההרים מושלגות כל ימות השנה וכוללות 924 פסגות בגובה של למעלה מ-3000 מטרים וניתן למצוא בה שטחים נרחבים של קרחונים ושדות שלג.

אחד מסימני ההיכר המזוהים יותר מכל עם אוסטריה הם האגמים, באוסטריה למעלה מ-1000 אגמים הן טבעיים והן מלאכותיים וכמובן נהרות כשהמפורסם שבהם הוא הדנובה, הנהר השני באורכו באירופה, שאורכו בשטח המדינה 350 ק"מ, קרוב למחצית משטח המדינה מכוסה יערות.

אזורים מומלצים

וינה

בירת אוסטריה ובירת החבל, בעלת היסטוריה מפוארת כמקום מושבה של שושלת הבסבורג. העיר משלבת ארכיטקטורה מודרנית וקלאסית עם סגנון בניה מפואר שנשתמר. וינה היא מרכז תרבות אירופאי ועולמי. זוהי עיר בינלאומית המציעה שלל פעילויות ואפשרויות, סביב העיר  יערות המהווים אזורי קיט מרהיבים ואטרקטיביים. למידע מורחב על וינה מומלץ לבקר בקטגוריה מטיילים בוינה

טירול

החבל המפורסם ביותר במדינה, המזמן אליו תיירות כל ימות השנה. האזור מאופיין באתרי סקי ובליבו זורם נהר האין (Inn) כאשר בירת החבל אינסברוק קרויה על שמו. החבל כולל עמקים רבים, מסלולי הליכה ותצפיות מרשימות אליהן ניתן להגיע ברכבלי הסקי הרבים. למידע מורחב על טירול מומלץ לבקר בקטגוריה מטיילים בטירול

זלצבורג

בירת החבל היא העיר זלצבורג אשר מהווה מרכז מוזיקלי חשוב ובעל מוניטין, רבות בזכות העובדה כי זוהי עיר הולדתו של מוצארט, ככזו היא מארחת פסטיבל מוזיקה ידוע ונחשב המתקיים מדי שנה בקיץ. הסרט המפורסם צלילי המוזיקה צולם סמוך לעיר ומזוהה עם נופיה. למידע מורחב על זלצבורג מומלץ לבקר בקטגוריה מטיילים בזלצבורג

 

המומלצים שלנו
פראג - מטיילים בפראג
טירול - מטיילים בטירול
זלצבורג - מטיילים בזלצבורג
תכנון טיול באיטליה
לונדון - מטיילים בלונדון
מצודת הדייגים של בודפשט
וינה - מטיילים בוינה