X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
X סגירה
 

מביטוח נסיעות לביטוח רילוקיישן

ביטוח בריאות במסגרת רילוקיישן

קרה לכם דבר שכלל לא תכננתם שיקרה- התאהבתם במקום אליו יצאתם לטיול ואתם משתוקקים לגור בו. ארצות הברית או קנדה הן מלאות בנופים, במרחבים, בשלג בחורף- תכונות שלא ניתן למצוא בקלות בארצנו הקטנה והחמה..

למרות הרומנטיקה, הקסם וההתרגשות שבדבר, רילוקיישן דורש התארגנות רבה והתעסקות בעניינים שונים כמו מקום המגורים, העברת הרכוש או מכירתו, ואחד הנושאים החשובים אשר יש לתת עליהם את הדעת הוא הבריאות. לפניכם מדריך שיעזור לכם להחליט מה  לבטח מרגע שבחרתם להשתקע במקום אליו יצאתם לטיול.

ביטוח רפואי מקיף לישראלים בחו"ל
ביטוח רפואי מקיף לישראלים בחו"ל

מביטוח של תיירים לביטוח של אזרחים

מהו ביטוח רילוקיישן, מה הוא כולל ומהם יתרונותיו על פני ביטוח נסיעות רגיל? בתור תיירים בוודאי רכשתם ביטוח נסיעות סטנדרטי. ביטוח נסיעות מכסה אתכם במקרה של מצב חירום בו לא היה מנוס מלאשפז אתכם בבית חולים מקומי לטיפול חירום או אם חלילה לא נותרה ברירה אלא להטיס אתכם לארץ להמשך טיפול.

בתור תיירים, בוודאי אם מדובר על חופשה סטנדרטית של כמה ימים, שבוע או שבועיים ביטוח שכזה הוא מספיק. במידה, ויצאתם לטיול תרמילאים, חופשת סקי או טיול אקסטרים תזדקקו לביטוח נסיעות נרחב יותר.

ביטוח רילוקיישן מביא בחשבון מרקם חיים רחב יותר המאופיין בשגרה (על פני נדודים או פעילות אקסטרים) בזהו ביטוח שנועד לכסות אתכם כאשר החלטתם לשנות את המסע שלכם מטיול או נדודים זמניים למגורי קבע על כל המשתמע מכך.

כחלק מחיי השגרה אתם מוצאים את עצמכם לא פעם נזקקים לטיפול רפואי, כולל רופא משפחה - בוודאי כאשר ישנם ילדים, נזקקים לתרופות, לטיפולי שיניים ולעיתים גם ליותר מכך- אשפוז, ניתוח או חלילה השתלה.

בארץ הביטוח באחת מקופות החולים עונה על מרבית מהצרכים הללו, במיוחד כשישנו ביטוח משלים. בחו"ל אין לכם כל ביטוח שיענה על צרכים אלה בעת השהיה. לכן עליכם לפנות לחברה לביטוח (כמו זו למשל) אשר תכסה אפשרויות אלה ועוד.

מה צריך לכלול ביטוח רילוקיישן?

במיוחד בארצות הברית, הרפואה הציבורית אינה מפותחת כלל ושירותי הרפואה ניתנים בעיקר על ידי רפואה פרטית כך שגם אם הפכתם לאזרחים מן השורה אין הדבר אומר שניתנת לכם רפואה בחינם. לכן, ביטוח רפואי הוא חשוב מאין כמותו דווקא במדינות בהן בחרתם לגור.

כאשר בוחרים ביטוח רילוקיישן אשר ניתן על ידי חברות הביטוח השונות יש לוודא כי הוא מספק שירותים רפואיים באופן שוטף הכוללים טיפולים רפואיים שאינם דורשים אשפוז לכל בני המשפחה, הן כאלה הניתנים על ידי רופא משפחה או רופא ילדים והן טיפולים אצל רופאים מקצועיים, אשפוז וטיפול בבתי חולים, כיסוי לקניית תרופות, כיסוי רפואי במהלך ביקורים בארץ, שהרי אינכם שייכים כעת לקופת החולים אליה הלכתם תמיד, אפשרות לקבלת יעוץ מרופא בעברית במידת הצורך ושמירה על רצף זכויות במידה והנכם מחליטים לחזור ארצה.

ישנם מספר חודשי צינון עד שניתן לשוב ולהיות חברים באחת מקופות החולים. בתקופה זו עליכם לקבל את השירותים בארץ במסגרת הביטוח.

קבלת שירותים במרחק סביר

כאשר אתם עושים סקר בין חברות הביטוח השונות לצורך בחירת הביטוח הטוב ביותר עבורכם, שימו דגש על מרחק המרפאה ממקום מגוריכם. חשוב לבדוק לפני בחירת הביטוח היכן תוכלו לקבל את השירותים השונים. בארצות הברית וגם בקנדה המרחקים יכולים להיות גדולים.

חשוב לוודא זאת קודם לכן. במצבים אקוטיים לא יהיה לכם זמן לנסיעה של שעה או יותר רק בכדי להגיע לרופא משפחה או לבית החולים אצלו ניתן שירות במסגרת הביטוח. לכן, שימו דגש לא רק על סוגי השירותים הניתנים, אלא גם על המרפאות נותנות השירות ומיקומן.

נקודה נוספת שהזכרנו ונדגיש שוב היא האפשרות לקבל יעוץ בשפה העברית. גם אם אתם שולטים שליטה מלאה באנגלית, יתכן שבעת לחץ כאשר אתם רוצים לקבל יעוץ לבעיה שצצה ואתם נמצאים במצב של סטרס, תהיה משמעות לקבלת יעוץ בעברית. עצם שמיעת השפה המוכרת תרגיע ותאפשר קליטה טובה יותר של אינפורמציה. חפשו ביטוח שבמסגרתו תוכלו לקבל יעוץ גם בעברית.

רילוקיישן הוא בהחלט מהלך רב משמעות הדורש הסתגלות. המפתח למעבר חלק הוא תכנון מראש. ביטוח המיועד למגורים ארוכי טווח במקום הוא ללא ספק חלק חשוב בהכנה המוקדמת, ופרט אשר יתן לכם שקט נפשי וידיעה שהנכם מכוסים הן למקרי הצטננות קלה והן חלילה למצבים מסובכים יותר.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
מזמינים וחוסכים